Vrácení a reklamace zboží

1. Vrácení zboží bez udání důvodů
Jako zákazníci máte ze zákona právo vrátit zakoupené zboží do 14 dnů bez udání důvodu (tzv. odstoupení od kupní smlouvy). I když za naše výrobky dáme vzhledem k osobním zkušenostem s jejich používáním ruku do ohně, může se stát, že vám výrobek po doručení “nepadne do oka” a je škoda, aby u vás ležel na dně skříně, když může udělat radost někomu jinému. Postup a lhůty pro vrácení zboží:

 • Zboží můžete vrátit bez udání důvodů ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zásilky
 • Oznámení o odstoupení od smlouvy nám stačí v té nejjednoduší formě: napište na e-mail info@vitaora.cz, které zboží nám chcete vrátit a připojte číslo objednávky / faktury (variabilní symbol). Rozhodující je datum doručení této informace, v odůvodněných případech to může být prokazatelné datum odeslání oznámení.
 • Termín pro vrácení zboží: 14 dnů od odeslání oznámení o odstoupení od smlouvy
 • Podmínky pro vrácení: zboží uveďte do původního stavu. Přiložit můžete fakturu, rozhodně však přiložte vyplněný formulář ( DOC / PDF ) nebo podle něj napište doklad ručně. Zboží musí být vráceno kompletní, v originálním obalu a nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady na vrácení zboží nesete vy jako kupující.
 • Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, jsme oprávněni uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.
 • Zboží zašlate na adresu: VITAORA s.r.o., Na Pátku 122, 337 01 Rokycany
 • Vrácení peněz: nejdéle do 14 dnů od doručení vráceného zboží na bankovní účet, který uvedete v přiloženém formuláři

Přišlo vám zboží nekomletní nebo jiné? I to se může stát – v takovém případě nás prosím co nejdříve kontaktujte (info@vitaora.cz, telefon +420775715000 – p. Vondráčková). Samozřejmě vám urychleně zašleme chybějící / správné zboží. Náklady na vrácení špatně dodaného zboží jdou k naší tíži – tzn., že vám budou vráceny společně s částkou za zboží.

2. Záruky

Jako spotřebitel máte ze zákona záruku na spotřební zboží 2 roky. Pokud zboží kupujete jako firma nebo živnostník (tzn. na daňovém dokladu je vaše IČ), platí pro vás záruka podle zákona 1 rok.
Záruční doba běží ode dne převzetí zboží. Nepočítá se do ní případná reklamace zboží až do doby, kdy je kupující povinnen po skončení záruční opravy zboží převzít.
Dojde-li při reklamaci k výměně zboží za nové nebo k výměně součástky, na kterou je poskytnuta záruka, začíná běžet záruční doba znovu od začáku od dne převzetí.
Ná dárky zdarma nelze výše uvedené uplatnit.

3. Reklamace

 • informujte nás nejprve e-mailem na info@vitaora.cz, případně telefonicky na +420 775 715 000 (SMS s žádostí o kontakt, do zprávy uveďte své jméno a zboží, kterého se reklamace týká)
 • formulář ke stažení: Uplatnění reklamace ( DOC / PDF – reklamační list)
 • pokud to situace vyžaduje, vyzveme vás k odeslání reklamovaného zboží poštou na naši adresu VITAORA s.r.o., Na Pátku 122, 337 01 Rokycany
 • přiložte doklad o koupi (fakturu)
 • lhůta pro vyřízení vaší reklamace: reklamace bude vyřízena ve 14 denní lhůtě

Co dělat, když je doručené zboží poškozené

 • zkontrolujte si zásilku pečlivě při přebírání od dopravce. Zásilku, která jeví známky poškození nebo otevření, nepřebírejte.
 • je-li zboží poškozeno, ačkoliv byl obal neporušený, kontaktujte nás co nejdříve na e-mail info@vitaora.cz, nebo na telefon +420 775 715 000.

Na dárky, které jsou poskytovány zdarma, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele. Takové zboží splňuje podmínky Darovací smlouvy a veškeré normy podle platné legislativy ČR.